Gemaxum - Budownictwo i wyposażenie wnętrz

Informacje i porady

Czym są taśmy spinające?

Zastanawiasz się, jak prawidłowo zabezpieczyć paczkę? Skutecznym i prostym rozwiązaniem jest użycie taśmy spinającej. Za jej pomocą można spakować zarówno zwykły karton, pakiet produktów, jak i dużą paletę, pełną towarów. Czym są taśmy spinające i jakie są ich rodzaje?

Czym są taśmy spinające?

Prawidłowe zabezpieczenie towarów jest niezwykle ważne w każdym zakładzie pracy i magazynie. Pozwala ograniczyć ryzyko uszkodzenia produktów, a tym samym zapobiega stratom. Niewielkie paczki z powodzeniem mogą być zabezpieczanie taśmą klejącą lub folią stretch. Jednak większe i cięższe ładunki wymagają lepszej ochrony.

W takiej sytuacji sprawdzą się taśmy spinające wykonane z polipropylenu. Wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością i elastycznością. Dostępne są w różnych grubościach oraz szerokościach. Zapakowane w karton lub umieszczone na praktycznej rolce pozwalają na komfortową i sprawną pracę.

Zabezpieczanie towarów za pomocą taśmy spinającej

Za pomocą taśmy spinającej owija się pakunek, a następnie spina się jej rozchodzące końce, używając specjalnych zapinek. Mogą one być wykonane z plastiku, blachy lud drutu – w zależności od rozmiaru i wagi paczki. Zapinki często są używane jako praktyczne uchwyty, za które można przenosić dany towar. Są dostępne w różnych rozmiarach oraz kształtach.

Aby taśma spinająca była napięta, a tym samym prawidłowo zabezpieczała towar używa się specjalnych napinaczy do taśmy. Pozwalają one na wygodne, szybkie i solidne zabezpieczenie paczki – zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

W jakich sytuacjach warto skorzystać z podstawowego zestawu do bandowania – czyli taśmy spinającej, zapinek i napinaczy? Z takich rozwiązań korzysta się w miejscach, gdzie pakowanie towarów ma charakter masowy – na przykład w sklepach, magazynach lub halach. Zestaw taki sprawdzi się także podczas przeprowadzki, zabezpieczania przesyłek kurierskich lub w warsztacie. Warto się zdecydować na użycie taśmy spinającej, gdy tradycyjna taśma klejąca okazuje się niewystarczająco silna.