Gemaxum - Budownictwo i wyposażenie wnętrz

Informacje i porady

Duża rola małego AGD w kuchni

Małe AGD to drobne sprzęty gospodarstwa domowego, które ułatwiają codzienne przygotowywanie posiłków. Mogą one znacząco uprzyjemnić wykonywanie wielu czynności oraz wpłynąć na ich przyśpieszenie. Tak naprawdę funkcjonalna kuchnia opiera się właśnie na podręcznych sprzętach AGD. Co warto mieć w swojej kuchni?

Blender – zarówno ręczny, jak i kielichowy jest podstawowym wyposażeniem każdej kuchni. To za jego pomocą stworzysz pyszne zupy krem czy koktajle.

Mikser – cechuje go duża uniwersalność oraz szeroki zakres zastosowań. Za jego pomocą można ubić pianę z białek, zrobić bitą śmietanę oraz wymieszać ciasto na naleśniki. Alternatywą zwykłych mikserów jest robot plenetarny.

Waga – to często zapominany, ale niezwykle przydatny sprzęt. Wagę kuchenną docenią nie tylko miłośnicy wypieków, ale też osoby na diecie lub takie, które chcą kontrolować ilość spożywanych kalorii. Na rynku znajdziemy wagi płaskie lub z misą – mogą być w pełni elektryczne lub utrzymane w tradycyjnym stylu.

Wyciskarki – świeżo wyciskane soki są prawdziwą bombą witaminową. Modele wolnoobrotowe są nawet w stanie zrobić sok z liści takich jak jarmuż, seler naciowy czy pietruszka. Zainwestowanie w wyciskarkę do soków pomoże urozmaicić sposób żywienia całej rodziny.

Ekspres do kawy – dobry sprzęt do parzenia kawy to niezbędne wyposażenie kuchni każdego miłośnika tego napoju. Wybierać możemy między wygodnymi modelami na kapsułki, kawiarkami we włoskim stylu, urządzeniami na kolbę lub też ekspresami w pełni automatycznymi.

Szybkowar – to doskonała propozycja dla osób zabieganych oraz prowadzących intensywny tryb życia. Pozwala na oszczędność wody, czasu oraz energii. Dzięki niemu przygotujemy ulubione danie w ekstremalnie krótkim czasie.

W co jeszcze warto zainwestować?

Co należy do innych sprzętów małego AGD, które ułatwią nam codzienne gotowanie, a nawet urozmaicą przygotowywanie posiłków? Może to być wypiekacz do chleba, toster, szatkownica, patelnia elektryczna, naleśnikarka, maszynka do lodu czy jajowar. Funkcjonalnych sprzętów można by mnożyć – jednak nie da się mieć wszystkiego. Warto więc postawić na urządzenia, które dostosowane są do potrzeb domowników.