Gemaxum - Budownictwo i wyposażenie wnętrz

Informacje i porady

Kuchnia w stylu minimalistycznym

Styl minimalistyczny, który podbił serca polaków, w dalszym ciągu jest jednym z najchętniej wybieranych do nowoczesnego wnętrza. Rządzi nie tylko na salonach i sypialniach, ale również w innych częściach mieszkania. Jak wygląda kuchnia utrzymana w stylu minimalistycznym? Jest przestronna, schludna oraz jasna. Zobacz jak w kilku prostych krokach nadać swojej kuchni bardziej skandynawskiego wyglądu.

Mniej znaczy więcej

Styl minimalistyczny nie lubi ozdób, dekoracji oraz misternych zdobień. W takiej kuchni nie znajdziemy więc firanek z falbankami, figurek ani doniczek ustawionych na parapecie. Drewniany stół o prostej formie pozbawiony jest tradycyjnego obrusu. W pomieszczeniu dominują ponadczasowe i naturalne materiały oraz jasne kolory.

Nie oznacza to, że kuchnia urządzona w norweskim charakterze jest chłodna, sterylna lub nieprzystępna. Bardzo często zamontowany w niej jest zlewozmywak granitowy. Ciepła można dodać jej poprzez zamontowanie wiszącej lampy nad stołem, która kolorystycznie dopasowana jest do innych dodatków. Unikalny obraz z interesującą sekwencją, a nawet fototapeta również z powodzeniem odnajdą się w nowoczesnej kuchni.

Sprzęt AGD w kuchni minimalistycznej

Sztuką minimalizmu nie jest posiadanie bardzo oszczędnej liczby przedmiotów – ale wybranie właściwych urządzeń. Nowoczesna kuchnia w stylu norweskim jak najbardziej powinna być funkcjonalna. Jednak daleko jej od pomieszczenia, gdzie trudno znaleźć choćby kawałek wolnego blatu, ponieważ każda powierzchnia zastawiona jest sprzętami AGD. Jeżeli więc blaty mają być puste, co zrobić z niezbędnym wyposażeniem? Warto postawić na zabudowany sprzęt AGD – większość urządzeń, takich jak piekarnik, lodówka, kuchenka czy mikrofala może być sprytnie schowana pod eleganckim frontem.

W kuchniach minimalistycznych stawia się na dużą ilość pojemnych szafek – niekiedy mogą one sięgać nawet sufitu. Dzięki temu większość niezbędnych sprzętów, naczyń czy akcesoriów można schować głęboko w szafkach. Wchodząc do takiego pomieszczenia, pierwsze co rzuci nam się w oczy to ład, harmonia oraz spokój.