Gemaxum - Budownictwo i wyposażenie wnętrz

Informacje i porady

Skóry meblowe – szybki sposób na renowację mebla

Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na renowację starych i zniszczonych mebli. To kapitalne rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt, że często wystarczy jeden dzień, aby nadać meblom całkowicie nowy wygląd – znacznie taniej niż zakup nowego wyposażenia!

Renowacja mebli może polegać na zdarciu wierzchniej warstwy lakieru lub farby i pomalowaniu ich na nowo. można zastosować także dodatkowe dekoracje, na przykład nowe uchwyty czy postarzać meble przez wykonanie na nich efektownych przetarć.

Gdy renowacji chcemy poddać meble wypoczynkowe z tapicerkami, wtedy renowację można poszerzyć o wymianę tapicerki na nową. W tej roli świetnie mogą sprawdzić się także efektowne skóry meblowe!

Skóry meblowe – co wybrać?

W kategorii skór meblowych znajduje się szeroka gama interesujących materiałów do wyboru. Na co warto się zdecydować?

Aktualnie skóry meblowe to między innymi miękkie i gładkie skóry nappa, ale można zdecydować się również na skóry z widoczną fakturą czy też na skóry tłoczone. Poza skórami licowymi do wyboru są także skóry zamszowe – welurowe, niemniej jednak nie są one polecane na części użytkowe mebli, ponieważ są narażone na szybsze wycieranie się niż skóry licowe.

Skóry meblowe oferowane są w różnych kolorach do wyboru – od ciemnych kolorów szarości czy granatu aż do jasnych odcieni – beżu czy też bieli, dlatego też można dopasować je indywidualnie do swojego pomysłu na renowację mebla.

Gdzie kupić wysokiej jakości skóry meblowe?

Dzisiaj najłatwiej skóry meblowe zakupić w sklepach specjalizujących się w sprzedaży materiałów tapicerskich. Sklepy te możemy znaleźć zarówno w internecie, jak również możemy sprawdzić adresy ich stacjonarnych punktów on-line i udać się na miejsce, aby tam zobaczyć dostępne warianty.

Podsumowując, skóry meblowe mogą być kapitalnym pomysłem na renowację mebli wypoczynkowych. Renowacja mebli tego typu będzie wówczas tańsza niż zakupienie nowego umeblowania, a szeroka gama skór do wyboru powoduje, że można łatwo dostosować je do swojego gustu, aby uzyskać wyjątkowy efekt!