Gemaxum - Budownictwo i wyposażenie wnętrz

Informacje i porady

Uszczelki gumowe i silikonowe – również na wymiar

Dobór odpowiedniego rodzaju uszczelki pozwala na uzyskanie maksymalnego stopnia szczelności. Teraz najpopularniejsze uszczelki gumowe i silikonowe można zamówić także na wymiar!

Uszczelki uszyte na miarę

Na rynku znajduje się obecnie szeroka gama różnych uszczelek. Wyselekcjonowanie właściwej może wydawać się zatem bardzo proste. Są jednak takie miejsca montażu, do których pasują jedynie uszczelki wykonane na wymiar.

Wówczas konieczne jest zwrócenie się do firmy, która oferuje usługi produkcji uszczelek na zamówienie. Na podstawie dostarczonej dokumentacji projektowej jej pracownicy będą mogli przygotować właściwy typ uszczelek o konkretnych wymiarach i właściwościach.

Dlatego też produkcja uszczelek gumowych i silikonowych odbywać się może na wymiar, a uszczelki mogą być dostosowane indywidualnie do miejsca ich montażu.

Indywidualnie docinane uszczelki gumowe i silikonowe

Do produkcji uszczelek gumowych i silikonowych stosuje się różnego rodzaju materiały, które różnią się pomiędzy sobą swoimi właściwościami, w tym odpornością na temperatury oraz na czynniki chemiczne. Kluczowe jest zatem wybranie właściwych typów materiałów na uszczelki gumowe i silikonowe zależnie od potrzeb danego zastosowania.

Następnie firma wykonująca uszczelki gumowe i silikonowe na wymiar będzie mogła dociąć je zgodnie z oczekiwaniem klienta. Zamówić można wówczas różne warianty uszczelek, w tym między innymi:

  • uszczelki płaskie
  • uszczelki krawędziowe
  • sznury i węże
  • oringi

Uszczelki na wymiar dostępne również przez internet

Aktualnie informacje dotyczące firm wykonujących uszczelki gumowe i silikonowe na wymiar można łatwo znaleźć za pośrednictwem internetu.

Co więcej, wiele firm świadczących tego typu usługi może wykonać uszczelki na wymiar bez koniczności osobistego spotykania się ze zleceniodawcą – wówczas wszystkie szczegóły związane z realizacją usługi można uzgodnić telefonicznie oraz przez internet.

Podsumowując, gdy konieczne jest uzyskanie uszczelek o indywidualnych wymiarach, warto wybrać dobrą firmę zajmującą się ich produkcja na zamówienie.