Gemaxum - Budownictwo i wyposażenie wnętrz

Informacje i porady

Czym czyścić armaturę kuchenną?

Armatura kuchenna jest narażona każdego dnia na zabrudzenia. O czym powinniśmy pamiętać wtedy, gdy chcemy utrzymać ją w czystości?

Baterie w kuchni używane są do napełniania garnków i innych pojemników, przy myciu owoców i warzyw, a także naczyń. W związku z tym nawet po jednym dniu bateria może wyglądać nieestetycznie. Dodatkowo, jeśli mamy twardą wodę, widać osadzający się na niej kamień.

O czym powinniśmy pamiętać, aby bateria kuchenna była czysta?

Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, aby zapoznać się z rekomendacjami producent baterii kuchennych. W instrukcji możemy znaleźć informacje o tym, jak najlepiej czyścić armaturę, aby nie doprowadzić do jej uszkodzenia.

Uwaga na żrące środki

Detergenty ze żrącymi chemikaliami, na przykład chlorem, dobrze usuwają różne przebarwienia, ale musimy pamiętać o tym, aby zawsze dokładnie je spłukiwać. Jeśli tego nie zrobimy, na baterii mogą pojawić się odbarwienia, a nawet zardzewienia.

Pomoże natura

Dobre efekty możemy uzyskać z wykorzystaniem domowych, naturalnych metod czyszczenia. Roztwór octu czy kwasek cytrynowy dobrze poradzą sobie z osadami wapiennymi oraz z innymi zabrudzeniami.

Ważna systematyczność

Jeśli regularnie będziemy usuwali osady z baterii kuchennej, wtedy nie dopuścimy do nadmiernego osadzenia się na niej zabrudzeń.