Gemaxum - Budownictwo i wyposażenie wnętrz

Informacje i porady

Jakie łóżko dla gości wybrać?

Łóżko jest niezbędnym elementem w każdym domu. To mebel, który znajduje się w każdej sypialni, pozwalając domownikom na pożądany wypoczynek po ciężkim dniu. Jeżeli jednak dysponujesz nieco większym mieszkaniem i lubisz zapraszać do swojego domu gości, z pewnością zastanawiasz się, jak zorganizować przestrzeń, aby mogli się u Ciebie komfortowo przespać. Poznaj kilka praktycznych wskazówek.

Jakie łóżko dla gości?

Wybierając odpowiednie łóżko, na którym będą spać goście, musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje warunki lokalne. Zastanów się, czy możesz przeznaczyć dla nich osobny pokój, czy jedynie pewną część mieszkania, na przykład w salonie czy biurze. W zależności od metrażu  musisz zdecydować się, czy wybierzesz łóżko tradycyjne czy rozkładane. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza narożniki i kanapy z funkcją spania. Ich zaletą jest to, że pozwalają na oszczędność miejsca i pieniędzy. Możesz postawić je zarówno w salonie, jadalni, jak i dodatkowym pokoju. Na co dzień, będziesz mógł z nich skorzystać, na przykład oglądając telewizję czy czytając książkę, a w razie niespodziewanej wizyty gości, wystarczy, że rozłożysz mebel i będzie odpowiednim miejscem na wypoczynek. Chociaż spanie na narożniku nie jest tak wygodne jak na materacu, jest to mebel niezwykle funkcjonalny, który warto mieć w swoim domu, ponieważ może przydać się w najmniej spodziewanym momencie.

Składane łóżka – co jeszcze można wybrać?

Narożniki i sofy rozkładane to nie jedyne opcje, które sprawdzą się w przypadku niespodziewanej lub planowanej wizyty gości. Jeżeli nie dysponujesz odpowiednim miejscem, aby postawić tak duży mebel lub po prostu narożnik nie pasuje do aranżacji Twojego wnętrza, zawsze możesz mieć w zanadrzu składane łóżko polowe. W obecnych czasach, dostępne są one w wielu różnych wersjach – wbrew pozorom, potrafią być nawet wygodne. Ich zaletą jest to, że po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca – z powodzeniem możesz przechowywać je w szafie czy na strychu. Wyposażone są w łatwy system rozkładania, dzięki czemu wystarczy tylko chwila, aby zamienić je w wygodne miejsce wypoczynku. Łóżko polowe sprawdzi się nie tylko, jeżeli przyjdą goście, ale zawsze możesz zabrać je do auta na biwak czy wakacyjny wyjazd. Jeżeli zależy Ci na tym, aby było możliwie najwygodniejsze, to wybierz model, który jest wyposażony nie tylko w gruby materiał, ale w porządny materac – może on mieć nawet 10 cm, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania. Jeżeli nie możesz zdecydować się między sofą z funkcją spania a łóżkiem polowym, wybierz rozkładany fotel, który będzie zupełnie wystarczający dla jeden osoby.