Gemaxum - Budownictwo i wyposażenie wnętrz

Informacje i porady

Małe AGD, które warto mieć w swojej kuchni

Dzięki sprzętom AGD możemy jeszcze łatwiej gotować i przechowywać potrawy. Sprawdź razem z nami, jakie małe artykuły gospodarstwa domowego warto wybrać do swojej kuchni!

W każdej kuchni możemy znaleźć duży sprzęt AGD. To przede wszystkim lodówka oraz kuchenka z piekarnikiem, ale coraz częściej dołączają do nich również zmywarka oraz okap.

W sprzedaży możemy znaleźć także szeroką gamę sprzętu AGD określanego jako mały. Jest on stosowany przede wszystkim do łatwiejszego przyrządzania potraw. Co sprawdzi się w kuchni?

Mikrofalówka

To urządzenie dla wielu osób niezastąpione. Może pełnić funkcję kuchenki, piekarnika, grilla. Mikrofalówka pozwala na gotowanie, rozmrażanie, a także grillowanie potraw, gdy jest wyposażona w taką właśnie funkcję.

Z mikrofalówką można szybko odgrzać potrawy lub je przyrządzić, można przygotować grzanki albo rozmrozić obiad. Kupimy ją w cenie już od około 150-200 złotych!

Toster lub opiekacz

To propozycja przeznaczona dla osób, które uwielbiają chrupiące tosty i sandwicze. W cenie kilkudziesięciu złotych możemy kupić dobry toster albo opiekacz, w którym można przyrządzić pyszne dania z chlebem.

W sprzedaży znajdziemy także modele, które posiadają wymienne płytki, a także opiekacze typu panini, które mogą służyć również do przyrządzania innych dań, na przykład grillowanych warzyw czy mięs.

Robot kuchenny

Urządzenie tego rodzaju na pewno przyda się w kuchni osoby, która lubi piec wyśmienite ciasta i ciasteczka. Z robotem kuchennym wyrobienie ciasta lub przygotowanie gładkiego kremu będzie jeszcze łatwiejsze!

Najlepszym wyborem będzie robot planetarny, który może samodzielnie mieszać umieszczone w misie surowce. To wygodna alternatywa dla robotów ręcznych.

Ekspres do kawy

To niezbędny artykuł dla każdego amatora przygotowywania wyśmienitej kawy – małej czarnej czy cappuccino.

Nowoczesne ekspresy ciśnieniowe do kawy nie są tanie, ale za to pozwalają przyszykować wyśmienitą kawę ze świeżo mielonych ziaren – taką jak w kawiarni!

Blender

W kuchni na pewno przyda się także blender. To urządzenie, z którym można szybko rozdrobnić różnego rodzaju produkty, na przykład warzywa czy owoce, orzechy, można przygotować też pyszne zupy krem czy pesto.

Najlepiej kupić blender ręczny z dodatkowymi akcesoriami – pojemnikiem do rozdrabniania, różnymi końcówkami.