Gemaxum - Budownictwo i wyposażenie wnętrz

Informacje i porady

Styl afrykański (safari) w wyposażeniu wnętrz

Aranżacja wnętrza to dosyć duże wyzwanie, do którego warto podejść kompleksowo – szczególnie, jeżeli zależy Ci na osiągnięciu niecodziennego efektu. Na samym początku musisz zdecydować się, w jakim stylu będzie utrzymane Twojego wnętrze, następnie będziesz mógł stopniowo dobierać do niego kolejne elementy, tworząc estetyczną i spójną całość. W ostatnich latach coraz częściej odchodzi się od tradycyjnego stylu norweskiego czy klasycznego, na rzecz bardziej unikalnych rozwiązań. Dużym powodzeniem cieszy się zwłaszcza styl safari, czyli afrykański. Przypadnie on do gustu wszystkim miłośnikom podróży i gorących klimatów. Dowiedz się o nim nieco więcej!

Wnętrza w stylu afrykańskim – czym się wyróżniają?

Styl afrykański to bardzo praktyczny wybór, dzięki któremu stworzyć wyjątkowe wnętrze. Łączy on w sobie proste i przytulne elementy z kulturą etniczną. Zaliczany jest do stylów nowoczesnych, między innymi dlatego że mile widziane są w nim duże i otwarte przestrzenie, jasne kolory, proste kształty oraz elementy naturalne, na przykład wykonane z egzotycznego drzewa. Najczęściej występujące kolory to biel, jasny beż oraz subtelny róż. Obecne mogą być też nieco żywsze odcienie, między innymi pomarańczowo-czarny czy zielony – jednak ten ostatni głównie w formie roślin w ogromnych donicach. We wnętrzu utrzymanym w stylu afrykańskim nie może zabraknąć różnego rodzaju drewna – najlepiej takiego o surowym wykończeniu, na którym widoczny jest każdy sęk oraz słój.

Jak wprowadzić styl afrykański do swojego wnętrza?

Chciałbyś urządzić swoje wnętrze w oryginalnym stylu safari? Postaw na starannie wyszukane ozdoby oraz umiejętny dobór kolorów. Doskonałym wyborem będzie wyposażenie domu w tropikalne rośliny – na przykład palmy. Nad sofą w salonie możesz umieścić półkę, na której znajdują się pamiątki z dalekich podróży, natomiast na oknach rolety wykonane z bambusa. Wyśmienite efekty możesz też uzyskać za pomocą starannie dobranych tekstyliów, na przykład poduszek ułożonych na komplecie wypoczynkowym – powinny one być utrzymane w afrykańskich motywach, na przykład mogą być cętkowane.